Polecamy! Konkurs fotograficzny 2024

Witaj w GZB!


Nie wszystkie funkcje dostępne są na urzędzeniu mobilnym takim jak telefon lub tablet. Prosimy - surfuj po naszej balonowej witrynie także z komputera stacjonarnego lub laptopa :) W razie problemów najszybciej skontaktujesz się z nami przez facebooka. Z balonowym pozdrowieniem - Sztab GZB!

Krosno Miasto Szkła

Urzeka pięknem średniowiecznych kościołów i zabytkowych kamieniczek, świadczących o znaczącej pozycji miasta i bogactwie jego mieszkańców. Narodziny światowego przemysłu naftowego oraz bogate tradycje wytwarzania szkła ozdobnego i użytkowego rozsławiły miasto i sprawiły, że jest obecnie znane w Polsce i na całym świecie.

Samochód

Biegnąca przez miasto droga krajowa 28 stanowi dogodną trasę dla podróżujących zarówno z południowej czy też zachodniej części Polski, jak i z południowo-wschodniej oraz Ukrainy. 2 km na wschód od Krosna w miejscowości Miejsce Piastowe drogę tą przecina droga krajowa 9, będąca częścią trasy europejskiej E371. Dzięki niej, Krosno jest dogodnie połączone z centralną Polską, jak również poprzez granicę państwa w Barwinku, ze Słowacją, oraz południowo-wschodnią częścią Europy.

Te dwie główne osie komunikacji drogowej uzupełniają drogi wojewódzkie. Droga wojewódzka 990 prowadząca do Krosna z kierunku północno-zachodniego, oraz droga 991 mogąca być alternatywnym odcinkiem drogi 9, prowadzącym przez Pogórze, malowniczym i obfitującym w walory przyrodnicze i turystyczne terenie na północ od Krosna.

Google mapa
Pociąg

Krosno posiada kilka przystanków kolejowych:
Krosno – Dworzec Główny Lokalizacja przy ulicy Kolejowej. W pobliżu: dworzec PKS, postój taksówek, przystanki autobusów miejskich
Krosno Miasto Lokalizacja przy ulicy Bohaterów Westerplatte. W pobliżu: Hotel Nafta, postój taksówek, przystanek PKS
Krosno Turaszówka
Krosno Polanka