XII Piknik Balonowy

  • 2011-04-22 18:36:22

Prezentacja
Załogi balonowe zostaną zaprezentowane już w piątek (29 kwietnia) na Rynku w Krośnie. Prezentacja odbędzie się o godzinie 20:00. Będzie to pierwsza tego typu prezentacja w 12 letniej historii Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie. Jeżeli tylko pozwolą na to warunki, to zaprezentowane zostaną także same balony.

Bezpłatny autobus
Przez cały czas trwania majowego pikniku kursował będzie bezpłatny autobus z centrum miasta na teren imprezy. Organizatorzy liczą, ze w ten sposób uda się ograniczyć problemy z korkami i brakiem miejsc parkingowych. Równocześnie podczas konferencji prasowej prezydent Piotr Przytocki zapowiedział, że zasady parkowania w rejonie wokół lotniska będą egzekwowane bardzo restrykcyjnie. – Nie możemy pozwolić, żeby jedyna droga bezpieczeństwa prowadząca na lotnisko była zablokowana przez nieodpowiedzialnych kierowców parkujących byle gdzie – mówił prezydent. Dodał, że w razie potrzeby użyte zostaną lawety do zholowania nieprawidłowo zaparkowanych aut. Informacje o darmowym autobusie pojawią się na przystankach oraz będą dostępne na www.balonynadkrosnem.pl.


Podczas balonowej konferencji prasowej - 20.04.2011

Rock Oil Festiwal
Jedną z nowości będzie Rock Oil Festiwal, wydarzenie muzyczne dla miłośników rocka 29 i 30 kwietnia. Więcej o idei festiwalu i występujących zespołach przeczytasz na KrosnoCity tutaj: Znamy zespoły - I ROCK OIL FESTIVAL

Laureat Festiwalu zagra, już na głównej lotniskowej scenie, jako suport przed Gwiazdą wieczoru- Anią Wyszkoni (2 maja).

„Złap balon w komórkę”
Nowością jest także konkurs dla „komórkowców”. Chodzi o uchwycenie balonu lub jego elementu przy pomocy zwykłego telefonu komórkowego z aparatem. Zdjęcia należy przesyłać MMS-em na numer: 506 789 249 w tytule wpisując nick autora. Szczegóły konkursu i regulamin dostępne są na stronie internetowej: www.balonynadkrosnem.pl

Wznieś się w powietrze
Po raz pierwszy uczestnicy imprezy zyskają możliwość wzlotu balonem na uwięzi (cegiełka 25 zł). Dla wielbicieli awiacji przygotowano możliwość lotów pokazowymi samolotami (cegiełka 100 zł) i szybowcem na wyciągarce (cegiełka 50 zł). Z pewnością wielką atrakcją będą pokazy skoków spadochronowych (uzależnione jednak od warunków pogodowych).

Inne atrakcje
Przewidziany jest szereg innych atrakcji. W tym lunapark, plenerowa pracownia plastyczna dla dzieci, munduriada – rywalizacja służb i organizacji mundurowych połączona z pokazami umiejętności i sprzętu.

Środki bezpieczeństwa
Organizatorzy majowego pikniku zapowiadają bardziej rygorystyczne niż do tej pory środki bezpieczeństwa. Chodzi nie tylko o wspomniane egzekwowanie zakazów parkowania. Cały teren imprezy ma zostać ogrodzony. W sposób zdecydowany egzekwowany będzie zakaz wchodzenia na płytę lotniska. Wejście poza ogrodzony teren imprezy będzie karane grzywną. Nie wolno również wnosić alkoholu na imprezę masową. – Osoba wnosząca alkohol będzie musiała zostawić go w koszu – zapowiada prezydent Przytocki.

Szczegółowy program tegorocznej imprezy balonowej.

29 kwietnia, piątek

18.00 - 22.00 - HIP HOP DAY (scena pod namiotem)
Wystąpią: Maka, 021, Shako - Radom, Bez Marki - Jasło, Boris – Jedlicze, Error & Miętowy - Krosno, TwoPointOne – Krosno, WoDo, Groniu, Kredo - Krosno
Imprezę poprowadzi DJ Noriz & Bartox (beatbox)
Gwiazda wieczoru:  TE-TRIS
20.00 - OFICJALNE ROZPOCZĘCIE XII GÓRSKICH ZAWODÓW BALONOWYCH (krośnieński rynek)

30 kwietnia, sobota

6.00 - KONKURENCJE BALONOWE*
11.00 - 16.00 - MUNDURIADA (scena pod namiotem)
12.00 - V PODKARPACKA KONFERENCJA TRANSPLANTOLOGICZNA “Podziel się życiem” (Hala sportowa przy ulicy Bursaki)
15.00 - Koncert  Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej
16.00 - 19.00 - ROCK OIL FESTIVAL (scena pod namiotem) - część I przesłuchań konkursowych z  udziałem publiczności. Zagrają: 3B- Targowiska, Dryas- Krosno, Arondight- Krosno, Enemybreath- Brzozów
18.00 - KONKURENCJE BALONOWE*
19.00 - ELVIS NA BIS (scena główna)
20.30 - Gwiazda wieczoru: Happysad (scena główna)
21.30 - Nocny pokaz balonów

1 maja, niedziela
 
6.00 - KONKURENCJE BALONOWE*
11.00 - 16.00 - BALONOWA PRACOWNIA PLASTYCZNA (namiot)
16.00 - POKAZ SZARŻY UŁAŃSKIEJ (płyta lotniska)
17.00 - BLIŻEJ NIEBA (scena główna) - Koncert w hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II  w wykonaniu zespołów krośnieńskiej młodzieży.
18.00 - KONKURENCJE BALONOWE*
19.00 - ARKA NOEGO (scena główna)
20.30 - GWIAZDA  WIECZORU - ELENI z zespołem (scena główna)

2 maja, poniedziałek

6.00 - KONKURENCJE BALONOWE*
11.00 - 16.00 - PROJEKT PODNIEBNE MARZENIA (namiot)
16.00- 19.00 - ROCK OIL FESTIVAL (scena pod namiotem) - część II przesłuchań konkursowych z  udziałem publiczności. Zagrają: AromaHue- Świebodzin, Fanaberia- Nowa Iwiczna, Amiti- Rzeszów, The Sloth- Sanok.
18.00 - KONKURENCJE BALONOWE*
19.00 - LAUREAT ROCK OIL FESTIVAL  (scena główna)
20.30 - GWIAZDA WIECZORU- ANIA WYSZKONI  (scena główna)


3 maja, wtorek

11.00 - 16.00 - I KROŚNIEŃSKIE POTYCZKI RODZINNE scena pod namiotem
Konkurencje sprawnościowe i quizy dla całych rodzin lub dla grup przyjaciół. Wspólnej zabawie będą towarzyszyć pokazy ratownictwa Maltańskiej Służby Medycznej Oddział Krosno. A wszystko, aby promować zdrowie i aktywny tryb życia.

Piotr Dymiński
Foto:  KrosnoCity.pl