Balony tuż, tuż. Coma i Lisowska zagrają na lotnisku

  • 2015-03-29 21:04:07

Tegoroczna, szesnasta edycja zawodów balonowych organizowanych w Krośnie w ramach Balonowego Pucharu Polski odbędzie się w dniach 30.04 - 02.05.2015 r.  Majówka rozpocznie się 29.04 inauguracją na krośnieńskim Rynku. Zawodom towarzyszyć będzie coroczny event “Balony nad Krosnem”.
 
 
Organizatorzy planują udział około 40 balonów na ogrzane powietrze z kraju i zagranicy. 15 kwietnia mija termin nadsyłania zgłoszeń. Dotychczas na liście startowej znalazło się 20 zawodników z Litwy, Węgier i Polski. Wśród nich gościć będziemy najlepszą kadrę biorącą udział w wydarzeniach sportowych w całej Europie. Listę zawodników zobaczyć możecie tutaj.
 
Pierwsze zawody balonowe odbyły się 20 maja 2000 roku z inicjatywy Bogusławy Nykiel - Ostrowskiej oraz Adama Gruszeckiego. Dzięki przyjaciołom oraz Fundacji "Otwartych Serc" imienia pomysłodawczyni, możemy uczestniczyć już w XVI Górskich Zawodach Balonowych. 
 
Obecnie jest to jedna z największych i najbardziej popularnych imprez w południowej Polsce, która zwiększa swoją atrakcyjność z każdym następnym rokiem. Wysoki poziom sportowy zawodów balonowych wykreował nie tylko prestiż miasta, ale także tradycję. Krosno stało się jednym z głównych ośrodków sportów balonowych w naszym kraju. 
 
Balony nad Krosnem 2015
Oganizatorem tegorocznej majówki (1,2 maja) w Krośnie są dwie stacje radiowe: Wawa i Eska. 1 maja Krosno przywita “WAWA Live” z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej: Łąki Łan i Coma. W drugim dniu w ramach ogólnopolskiej trasy letnich koncertów plenerowych w Krośnie gościć będzie Letnia Scena Eski. W wydarzeniu wezmą udział: Najlepszy Przekaz w Mieście, Ewelina Lisowska i DJ Rafał Wodziński.
 
Na balonowej scenie nie zabraknie także koncertów z udziałem lokalnych wykonawców. O tym poinformujemy w kolejnych materiałach.
 
W niedzielę Majowy Piknik Rodzinny
W ostatni dzień imprezy (03.05) Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza na Majowy Piknik Rodzinny. Na krośnieńskim lotnisku nie zabraknie: dziecięcego miasteczka, animacji i spektakli dla dzieci oraz konkursów i warsztatów.
 
Głównym punktem programu będzie rowerowe SHOW w wykonaniu 33-letniego rzeszowianina - Krystiana Herby, finalisty drugiej edycji programu Mam talent. Krystian skacząc rowerem po schodach, zdobywa najwyższe budynki na świecie
 
W marcu 2015 Krystian Herba pobił rekord Guinnessa, wspinając się na rowerze na 3139 stopni schodów wieży Taipei 101 wybudowanej w stolicy Tajwanu, która mierzy wysokość ponad 500 m. Wcześniejszy rekord ustanowił w lutym 2014 roku w Melbourne, gdzie pokonał 2919 stopni. 
 
Jeszcze nieoficjalny program XVI Górskich Zawodów Balonowych i imprezy Balony nad Krosnem 2015 znajdziecie tutaj.
 
Mateusz Głód / GZB